Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce :) Proszę nie kopiować moich zdjęć, które są wyłącznie moją własnością. Image and video hosting by TinyPic
Blog > Komentarze do wpisu

Kilka godzin w Szczecinie - Wały Chrobrego

Szczecin - stolica województwa zachodniopomorskiego, port morski, leży nad Odrą. Dobrze byłoby zajrzeć tu na Dni Morza żeby m.in. zobaczyć wiele jednostek pływających. Ja byłam w tym pięknym mieście dwa razy. Drugi raz na początku marca, kiedy przyroda była jeszcze w stanie snu zimowego ;) dlatego na zdjęciach brak zieleni :(  

 

 

 

Jesteśmy na Bulwarach Chrobrego, reprezentacyjnej alei miasta.

Wały Chrobrego powstały z inicjatywy burmistrza Szczecina  w miejscu gdzie wcześniej był fort. Na usypanym wale utworzono półkilometrowy taras. Na tym tarasie ulokowano Szkołę Morską oraz Muzeum Narodowe z Teatrem Współczesnym.

Szerokie schody umożliwiające swobodne i bezpieczne zejście z bulwarów na nabrzeże, skąd możemy się udać statkiem wycieczkowym w rejs po porcie. 

 

Akademia Morska

 

 

 

 

Muzeum Narodowe z Teatrem Współczesnym

Pomnik Herkulesa walczącego z centaurem


 

 

Widok na port, nabrzeże. W dali, na horyzoncie widzimy prostopadłościenną budowlę. To elewator zbożowy "Ewa" z 1936 roku.

poniedziałek, 12 listopada 2018, merypodrozniczka17

Polecane wpisy

Komentarze
2018/11/13 09:25:25
Super, w Szczecinie jest mega fajny klimat jeśli chodzi własnie o miasto to jest na prawdę rewelacyjne i podoba mi się. Te wały oraz porty robią na prawdę fajny klimacik w tym miejscu.
-
2018/11/13 09:56:14
Super, Szczecin uwielbiam bardzo fajne to jest miasto. Lubię tamte klimaty oraz stocznie które cały czas pracują na pełnej parze i są bardzo fajne. Pozdrawiam serdecznie.
-
2018/11/13 11:12:30
Super, te wały chrobrego to powiem szczerze że bardzo fajne są robią wrażenie na kimś kto jest pierwszy raz to ogólnie stocznie te wszystkie co są w Szczecinie już robią wrażenie.
-
2018/11/13 12:06:03
Ja nigdy nie byłem w Szczecinie ale lubię oglądać na fotkach bardzo fajnie się prezentuje to miasto można by powiedzieć że jest fotogeniczne na prawdę.