Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce :) Proszę nie kopiować moich zdjęć, które są wyłącznie moją własnością. Image and video hosting by TinyPic
Blog > Komentarze do wpisu

Tama na Wiśle we Włocławku kojarzy się jednoznacznie

Ostatnią mszę ks.Jerzy Popiełuszko odprawił 19  października 1984 roku w kościele p.w.  Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, w drodze do Warszawy został uprowadzony. O czym pisałam tu:

http://mojepodrozepopieknejpolsce.blox.pl/2016/10/Ks-Jerzy-Popieluszko-ostatnia-msza.html

Ostatnio przejeżdżając przez Włocławek podjechałam w miejsce, w którym mordercy  SB wrzucili ciało księdza do Wisły. Stało się to na włocławskiej tamie. Po prawej stronie Wisły, schodami zejdziemy do tzw. Parku Pamięci. Znajduje się tu tablica pamiątkowa i krzyż umocowany na dużej szklanej płycie.

 

 

 

Dalej alejkami wśród zieleni dojdziemy na koniec wciskającego się w wody Wisły półwyspu. Stoi tu widoczny z daleka wysoki krzyż.

 

 

 

 

 

 W podziemiach  sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ulicy Płockiej w czerwcu 2015 roku otwarto  Muzeum Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

piątek, 29 września 2017, merypodrozniczka17

Polecane wpisy

Komentarze
2017/09/29 14:55:50
Przejeżdżaliśmy przez Włocławek z rodziną w wakacje. Odwiedziliśmy to miejsce, tak samo dużo świeżych kwiatów i płonących zniczy, i ludzie przechadzający w zadumie, niektórzy z różańcem w ręce. Trzeba być bez serca by tak zgnębić niewinnego człowieka. Straszne miejsce.
-
2017/09/30 05:53:25
No bo oni robili odwrotnie, dobro, złem zwyciężali.
-
2017/10/04 23:55:37
Na tamie byłam krótko po wybudowaniu elektrowni. No i teraz będąc w drodze skręciłam na DK 67 i most, aby zobaczyć to tragiczne miejsce.