Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce :) Proszę nie kopiować moich zdjęć, które są wyłącznie moją własnością. Image and video hosting by TinyPic
Blog > Komentarze do wpisu

Budynki w Gdańsku

W XIX - wiecznej Hali Targowej na trzech kondygnacjach  mieści się około 100 stoisk różnych branż. Na I kondygnacji (na poziomie piwnicy) znajdują się stoiska spożywcze. Znajduje się tu też skansen archeologiczny z ekspozycją fundamentów apsydy najstarszego gdańskiego kościoła romańskiego.Na  II i III kondygnacji prowadzona jest sprzedaż artykułów przemysłowych i usługi. Obok Hali znajduje się "Zieleniak". 

 

 

 

 

 

Budynek Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Okopowej 15.

 

 

Ten zabytkowy budynek przy ul.Okopowej 9 powstał w latach 1902-1905. Nieuszkodzony przetrwał II wojną światową. Mieściła się z nim policja. Po wojnie został przejęty przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Mieścił się tu m.in. Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych, później delegatura UOP, obecnie delegatura ABW.


 

 

Budynek położony przy ul.Okopowej 1 należący od 1945 roku do NBP   zbudowano w latach 1905-1906.  Bogato zdobione elewacje cieszą oko. 

 

 

W tym budynku przy Placu Rakowym mieści się Poczta Polska S.A.

niedziela, 02 lipca 2017, merypodrozniczka17

Polecane wpisy