Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce :) Proszę nie kopiować moich zdjęć, które są wyłącznie moją własnością.
Blog > Komentarze do wpisu

"Ślady" - wystawa fotografii w ECS

7 maja tego roku w ECS w Sali Wystaw Czasowych otwarto wystawę poświęconą arcybiskupowi Tadeuszowi Gocłowskiemu. Zmarł rok temu - 3 maja 2016 roku. Całe życie był przyjacielem gdańszczan. Wystawa nosi tytuł "Ślady"  i była otwarta do niedzieli 4 czerwca 2017. Pod koniec maja mogłam ją obejrzeć.

 

Chrzest Brygidy, ostatniego dziecka Danuty i Lecha Wałęsów odbył się w kościele św.Brygidy, który był świątynią opozycji. ( rok 1986)

 

Wizyta w Zagłębiu Górniczym Polkowice-Sieroszowice. Zjazd duszpasterzy ludzi pracy z całej Polski zorganizowała Solidarność Zagłębia. 

Arcybiskup Gocłowski zawstydził się na wieść o tym, że w plebiscycie został wybrany Gdańszczaninem Roku 2006.

Dominikanie i studenci z duszpasterstwa akademickiego "Górka", działającego przy kościele św.Mikołaja w Gdańsku organizują wigilię dla osób samotnych i zapomnianych przez bliskich w Centrum Stocznia Gdańska -rok 2015.

 

II Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" w Hali Olivia w Gdańsku

Podczas budowy garaży banku na Zaspie natrafiono na zbiorowy grób 38 pocztowców. Ekshumowane szczątki z honorami pochowano na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu.

Z T.Mazowieckim dawnym opozycjonistą oraz pierwszym premierem III Rzeczypospolitej podczas uroczystości jubileuszu 100 lat politechniki w Gdańsku i 60 lat Politechniki Gdańskiej. (2004 r.)

 

wtorek, 06 czerwca 2017, merypodrozniczka17

Polecane wpisy

Komentarze
2017/06/08 07:28:40
Kościół katolicki na tej przemianie najbardziej zyskał,
wszystko odzyskał a zwykły człowiek czy robotnik czy inny pracownik tylko jeszcze bardziej stracił, niestety.