Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce :) Proszę nie kopiować moich zdjęć, które są wyłącznie moją własnością. Image and video hosting by TinyPic
Blog > Komentarze do wpisu

Zapraszam do miasta pełnego zabytków, miasta historii .......

Kraków jest drugim co do wielkości miastem Polski. Szczególnie w weekendy i wakacje na jego ulicach jest tłumnie. Miasto tętni życiem dzięki znajdującym się w nim licznym zabytkom, teatrom, kinom, muzeom, filharmonii, operze,  imprezom kulturalnym,koncertom.... Poza tym zaprasza duża ilość ilość kafejek, barów, restauracji. Pierwsze kroki skierowałam na Rynek.

 

 

 

Bazylika Mariacka znana nie tylko z hejnału granego w południe, a od kwietnia 1927 roku, transmitowanego przez Polskie Radio. Hejnał aż do II wojny nadawany był dwa razy na dobę. W świątyni znajduje się ołtarz Wita Stwosza, średniowieczne dzieło.  

 

Kościół św. Wojciecha jeden z najmniejszych w mieście.

 

Sukiennice, dawniej sprzedawano tu tkaniny. Teraz można tu kupić pamiątki, wyroby regionalne, ze skóry, z drewna , jest też duży wybór biżuterii. Początkowo liczne kramy były tak ustawione, że tworzyły rodzaj uliczki. Nie było nad nimi dachu. Dopiero w wieku XIV król Kazimierz Wielki polecił wybudowanie budynku. 

Wieża ratuszowa ma 70 metrów wysokości i jest pozostałością po Ratuszu.

Wejścia do wieży strzegą dwa kamienne lwy.

 

 Pomnik Adama Mickiewicza

 

 

 

 Przygotowania do imprezy związanej z 650-leciem UJ

 Na płycie Rynku

wtorek, 25 kwietnia 2017, merypodrozniczka17

Polecane wpisy

Komentarze
2017/04/25 15:32:33
To naprawdę cudowne miasto, rynek tętni życiem dzień i noc.
-
2017/04/26 17:05:39
Z niecierpliwością czekam na dalsze spacery krakowskie! :-))))