Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce :) Proszę nie kopiować moich zdjęć, które są wyłącznie moją własnością. Image and video hosting by TinyPic
Blog > Komentarze do wpisu

Spoglądam z wieży widokowej

na Stare Miasto i nie tylko.

 

Aleja Solidarności

 

 

 

 

Widok na Starą Pragę. Katedra św.Michała Archanioła i św.Floriana Męczennika. Katedra  powstała w drugiej połowie XIX wieku i była odpowiedzią na rusyfikację. Z daleka widoczne są dwie strzeliste wieże o wysokości 75 metrów. Odbudowa zniszczonego w czasie II wojny światowej kościoła trwała aż do 1970 roku.

 

 

 

 

 

 

Krakowskie Przedmieście

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pałac Pod Blachą. Budynek u podnóża Zamku Królewskiego. Nazwa pochodzi od pokrycia dachu miedzianą blachą. Budynek wybudowano na początku XVIII wieku. Ocalały w czasie wojny budynek był wykorzystywany na cele administracyjne, w 1989 roku został przekazany Zamkowi Królewskiemu. W latach 2004-2008 przeprowadzono w nim gruntowny remont. Można w nim oglądać wschodnie kobierce ze zbiorów Fundacji Teresy Sahakian. Ponieważ kolekcja fundacji liczy ponad 700 dzieł sztuki, są one pokazywane wymiennie.


czwartek, 08 grudnia 2016, merypodrozniczka17

Polecane wpisy

Komentarze
2016/12/09 20:13:32
Też byłam dwa razy! Za pierwszym razem nic się nie bałam, a Veanka machała do mnie z dołu! Widoki na Warszawę przednie!
Potem Veanki Małż na s oprowadzał, jak miałam wespół Wnuki, i wtedy jakoś mi było niewyraźnie zbliżać sie do krawędzi! Ale Wnuki zadowolnione pierwsz klasa! :-)))
-
2016/12/09 20:15:53
A teraz mi się przypomniało, że ten pierwszy raz, jak byłam, tośmy się poznały w jakiejś kafejce.W przelocie chyba, chociaz głowy nie daję, albo siedziałysmy naprzeciw siebie, tyle lat temu to było. Spotkanie bloxowe, czy coś, bo była Hanula też!
-
2016/12/10 10:12:31
To miałaś frajdę ze spotkania z internetowymi koleżankami.